Reference

MODERACE

- Jihomoravské kolo Porty 2015

- Den Země, Brno 2016

- Bál Instruktorů Brno 2015

- Ples Halahoje 2013, 2014, 2015

- Ples VIDA science centra 2016

- Open Mic Na Prahu (každoměsíční kulturní pořad) - od 2013

- Dort pro Brontosaura v Telči, 2014

- Potáborové setkání v Plumlově, 2015

 

Miroslav Bolekabsolvent geografie a historie na PřF, FF MU, Šenov

"Jako student geografie jsem často a rád navštěvoval cestovatelské přednášky na PřF MU, které po dlouhá léta organizačně zajišťoval Ondřej Herzán, student doktorského programu na geografii. Občas se přihodilo, že kvůli nenadálé příhodě se přednášející večera nemohl dostavit. V takových případech měl Ondra esa v rukávu. Nebyla to však esa v rukávu, nýbrž prezentace na flashce. Prezentace z jeho četných cest. Nezapomenu na jeho poutavé vyprávění o Albánii či o zemích Zakavkazska, které mě zajímají a rád bych je navštívil také. Velice příjemné v milé komorní atmosféře byla rovněž Ondrova povídání v brněnském Café Práh, které Ondřej coby talentovaný hudebník a textař prokládal a zpříjemňoval svými autorskými skladbami, které hrál na kytaru. Před několika dny se Ondra vrátil z Jižní Ameriky, takže už se nemohu dočkat jeho dalších přednášek!"

 

Natalia Gomolińska, koordinátorka festivalu Sredna Azja, Kraków, Polsko

Ondrej Herzan - otwarty, uśmiechnięty i pozytywnie zakręcony Czech, nauczyciel geografii, muzyk. Uwielbia naturę. Ze swoich licznych podróży najczęściej przywozi... muzykę, piosenki, pieśni, melodie - lokalne lub stworzone przez siebie, nierzadko w oryginalnych językach.

 

Jiřina Sladká, zaměstnankyně Muzea Vysočiny Třebíč

"20. 11. 2012 jsem byla přítomna na Vaší přednášce "Švédské a norské Laponsko". Zaujalo mě velice Vaše poutavé vyprávění prokládané zpěvem za doprovodu kytary. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí, a ani chvilku jste mě nenudil, jenom mi chvílemi běhal mráz po zádech, když jsem si uvědomila, že jste byl sám v často tak nebezpečných situacích. Máte víc než odvahu, a tak Vám přeji na příštích výpravách hodně štěstí a Bůh Vás opatruj! Už se těším na další přednášku."

 

Renata Domoráková, knihovnice, Nový Jičín

"My i návštěvníci jsme byli s přednáškou spokojeni (a Ukrajinou okouzleni) a určitě čekejte další pozvání do Nového Jičína"

 

Vít Baisa, doktorský student na FI MU, Brno

"Na Onderovi obdivuji (a občas mu i závidím) hlavně 2 věci: jeho vytrvalost a vyjadřovací schopnosti. Když se pro něco rozhodne (nezáleží na obtížnosti a časové náročnosti), tak to prostě udělá. Tečka. Je schopný improvizovat básně, zajímavě a zasvěceně mluvit o spoustě témat, zaujmout a získat si svým výkladem posluchače a psát čtivé a vtipné texty. Neznám nikoho jiného ze svého okolí, kdo by ho v těchto dvou věcech překonal."

 

Milan Zeibert, místostarosta Třebíče

"Že z Ondry něco bude, jsem tušil už tehdy, když jsme ve skautském časopise Abahoa otiskovali jeho povídky z vlčáckého tábora. Tehdy mu bylo asi tak deset, dodnes si pamatuju povídku Mistr Flastřík a rozhovor s Borkem, jeho tátou. „Hele, on hodně čte …“ chtěl jsem si potvrdit svůj dojem. „To taky. Ale taky se s ním doma hodně bavíme …“ přidal Borek, náš městský architekt, větu, kterou jsem podržel v paměti do doby, kdy jsme sami měli děti. Ale to je jedno, já jenom, abyste věděli, kde ta Ondrova CESTA začala."

 

Marcela Poláčková, knihovnice, Vamberk

"Super přednáška o Kyrgyzstánu a moc se líbil nápad s hudebním doprovodem. Děkujeme a těšíme se na další vyprávění z vašich cest!"

 

Josef Sojka, Podhoří

"Onderu znám už dlouho jako sportovce, hudebníka a dobrodruha-cestovatele. Ondera cestovatel se odvážně pouští tam, kam se ještě nikdy nevydal a přiváží z cest s batohem a pohorkami zajímavé historky, někdy i s nasazením života. Ondera hudebník pracuje s nevšedními melodiemi a píše výborné texty, někdy vtipně vynalézavé, jindy jímavé a hluboké. Těším se na nové skladby a rád se vracím i k "letitým" oblíbeným kusům jako Třemdavy nebo Na břehu jezera Sevan."

 

Ondřej Schmid, právník a ekonom, Praha

"Ondera je (s)nový člověk, jehož obzory jakoby neměly hranic. Tento poutník s lehkým srdcem putuje krajinou, přemýšlí o ní a skládá jí písně. Jeho přednáška či koncert je možností vstoupit do mnohovrstevnaté duše našeho světa a poznat, že i alternativa má alternativu."

 

Renata Chloupková, studentka matematické biologie na PřF MU, Lysice

"Cestovatelské přednášky Ondry Herzána mohu vřele doporučit. Dokáže zaujmout i nefundované posluchače, každou přednášku má dobře připravenou - velice se mi líbí kombinace promítání fotografií z osobních cest + vlastní hudební vystoupení, velice často s písní, jež je inspirována navštívenou zemí."

 

Zdeněk Žanda, student PedF MU, instruktor o.s. Halahoj, Třebíč

"Na Ondrových přednáškách a koncertech, které uskutečnil v Halahoji bývám často nejen jako posluchač, ale také v pozici organizátora. Z prvního pohledu jeho cestovatelské besedy obsahují vždy krásný vhled do krajiny, o níž vypráví. Fakta o zemi podpořené mnoha osobními zážitky mi pomáhají vytvořit si obrázek o místních lidech a jejich zvycích. Samozřejmostí jsou i pečlivě vybrané fotky z míst, kde byl. Na některých besedách zapojil i svoji kytaru a přiblížil tak zdejší zemi i písní. Jeho cestovatelské přednášky mne vždy obohatí a představují pro mne příjemně strávený čas.
Jeho koncerty dokáží propojit hudbu s prožitky nejen z Ondrových cest. Když se zamyslím nad jejich texty, nacházím v nich zajímavá někdy i překvapivá, ale výstižná, přirovnání, lásku k přírodě a k lidem.
Z pohledu organizátora je s Ondrou skvělá spolupráce. Přednášky má dobře připravené a jednání s ním probíhají rychle."

 

Michal Zábrš, výtvarník Muzea Vysočiny Třebíč

"Na Onderových přednáškách a koncertech se mi líbí, jak se vzájemně prolínají. Povídání o dalekých krajích prokládá vlastními písněmi o nich, jeho cestovatelská vášeň je hlavním námětem jeho písní. Jsou prožité a je z nich cítit duše zvídavého - a poučeného - geografa a kulturologa."

 

Stanislav Dadák, programový ředitel Klubu cestovatelů Brno

"Jako programový manažer Klubu Cestovatelů v Brně se nějaký ten rok pohybuji v okruhu známých i méně známých cestovatelů a musím říct, že Ondru vždy velmi rád oslovím, aby se podílel svými přednáškami na kulturním běhu podniku. Jeho přednášky jsou jaksi jiné, plné informací a inspirace, prokládané hudbou s jeho vlastními texty."

 

Anežka Paločková, studentka geografie na PřF UK, Třebíč

"Ondrovy přednášky jsou vždycky inspirativní a bohaté jak na zážitky a zkušenosti z cest, tak na reálie daných zemí. S hudebním vstupem to je krásný umělecký zážitek. Ondru znám už řadu let a jelikož máme podobné zájmy nejednou jsem od něj čerpala informace, zkušenosti a především cestovatelskou inspiraci. Je to výborný člověk, který umí akci skvěle zorganizovat a zároveň do ní vnést uměleckého ducha, humor a prostor pro snění."

 

Mirek Smetana, doktorský student geografie na PřF MU

"Cestopisné vyprávění s přidanou hodnotou tematické písničky i autorský hudební večer proložený fakty a postřehy z právě projetých krajů. V Ondrově podání jsem zažil obojí a obojí mě bavilo. Ondra je totiž skvělý „mozaikář“, který umí z cárů své bohémsky rozervané duše vyplodit zajímavou písničku, v cárech svých svršků uchovat zápisník cestovatelských postřehů (a občas ho neztratit), využít tmel tvrdě nabytých vědomostí studovaného geografa - a vytvořit vážně-nevážnou přednáškovou mozaiku (mozaikovou přednášku), která zaujme. Jen tak dál! :-)

 

Vladimír Schmid, architekt a grafik, Brno

"Sympatický Ondra Herzán žije hudbou a cestováním a je vždy příjemné poslouchat jeho vyprávění a hraní. A nejlépe obojí dohromady."

 

Bronislav Sobotka, učitel a lektor angličtiny, zážitkový pedagog, Brno

"Znám spoustu skvělých písničkářů (a Ondra je rozhodně jeden z nich). Znám také spoustu skvělých přednášejích (a Ondra je opět rozhodně jedním z nich). Neznám ale nikoho jiného, než Ondru, kdo by byl stejně skvělý v obou věcech a nevíc je uměl tak fantasticky zkombinovat. Je to v pravdě úžasný a renezanční člověk!"

 

Jan Řepka, písničkář, organizátor písničkářských pořadů Open Mic, Praha

"Ondřejova vystoupení mám rád především proto, že si ani trochu nehraje na někoho jiného. Je sám sebou, a protože to je vzdělaný, zcestovalý a sympatický mladý muž, jsou ta setkání vždy inspirativní. Po jeho přednášce mám chuť jít stopovat, po koncertě zase sám zpívat a hrát. A tak to má být."

 

Jana Navrátilová, studentka geografie na PřF MU, Kroměříž

"Ondra je báječný člověk, který dokáže povídání, i o docela obyčejné cestě, změnit v nezapomenutelný zážitek. Ondra je pro každou bláznivinu a legraci a každá z jeho cest je okořeněna pikantním zážitkem, takže se na jeho přednáškách rozhodně nudit nebudete. Jeho přednášky nejsou však pouhým vyprávěním zážitků, ale dozvíte se mnoho zajímavých informací o dané zemi a tamním životě. Ondra se nebojí oslovit domorodé obyvatele a zavést s nimi hovor i na citlivá témata, např. o politické situaci. Díky odvaze a přátelské povaze se tak dozvídá spoustu zajímavých informací, které v průvodcích raději nepíší. Ondra dokáže své posluchače zaujmout, jeho vystupování je příjemné, nešetří úsměvem a z projevu je patrné, že rád předává své znalosti a zkušenosti dál. Ondra je nejen skvělý řečník, ale také písničkář a jeho vlastní písně dokáží příjemně dokreslit atmosféru vyprávění. Některé Ondrovy písně dokonale vyjadřují jeho pocity na cestách, jiné pak vyjadřují aktuální situaci v dané zemi. Ondra je opravdu talent v mnoha směrech."

 

Petr Kuběnský, student českého jazyka a žurnalistiky na FF a FSS MU, instruktor o.s. Halahoj, Brno

"Ondra Herzán je neúnavný cestovatel, bláznivě se vrhá do nových dobrodružství (čím dál a čím výše, tím lépe) a svým živým přednesem to dokáže skvěle předat publiku."

 

Irena Honsnejmanová, doktorandka na PřF MU, Brno

"Vtipné a poutavé vyprávění, prokládané originálními písněmi, jež se vám vryjí hluboko do paměti...po Ondrových přednáškách si začnete okamžitě plánovat dovolenou, abyste na vlastní oči viděli ta místa, která popisoval."

 

Jan Trávníček, vysokoškolský učitel, Brno

"Na Ondrových koncertech rád podléhám jeho opravdovosti. Má autorské texty, kterým věřím v obsahu i formě, to dnes není málo... Pokud se necháte (s)vést po trase cestovatelské kytary, zahrne vás mixem upřímné plachosti a energického prožitku."

 

Oldřich Hnízdil, místopředseda Genealogické společnosti, Velké Meziříčí

 "Velmi pěkná přednáška, doprovázená promítáním. Moc Vám děkujeme, pane magistře, za pěkné odpoledne a věříme, že se nevidíme naposledy."

 

 

OHLASY Z PŘEDNÁŠEK A KONCERTŮ...

"děkujeme za super přednášku!" Iris + Martina

"Děkuji za přednášku, krásné fotky a inspiraci" Klára

"Ondero a Stopaři, díky, bylo to super jako vždy" Eliška + Jura

"tímto krátkým vzkazem bychom chtěly poděkovat Onderovi a Vláďovi za dnešní superzajímavou zahajovací letošní cestovatelskou dvouhodinovku a hudební výstup :-) Přejeme další stovky úspěšně prošlapaných kilometrů a probádaných zemí!" Kristýna a Lenka

"děkuji moc za výbornou přednášku...a těším se na vaše další cestovatelské zážitky" Olinka

"děkujeme za opravdu zajímavou přednášku o Bolívii a Peru. Fotografie naprosto ohromující!!!" Klárka + Paťka

"děkujeme za velmi poutavou besedu, která nás zavedla slovem, obrazem, hudbou a písněmi do zajímavých míst Ukrajiny. Mnozí si zavzpomínali na místa, která kdysi navštívili..." členové Senior klubu učitelů Bystřicka

"děkujeme za kousek Peru a Bolívie v srdci Moravy.." holky z Vysočiny Lucka + Hanka

"Prošli jsme s Vámi krásný kus světa a vyslechli zajímavé zážitky, vše okořeněné správnou dávkou písniček. Děkujeme a těšíme se na další zážitky!" Oldřiška, Irena, Alena, Hana, Jan